Dekoračné produkty

Najpoužívanejšie akosti:
EN 1.4301, 1.4401

Použitie:
Dekoračná nehrdzavejúca oceľ je používaná všade tam, kde je okrem štandardných požiadaviek na technické a priemyselné vlastnosti nehrdzavejúcich materiálov dôležitá i stránka estetická. Vizuálna dokonalosť dekoračného materiálu predurčuje jeho využitie v architektonických riešeniach, konštrukčných realizáciách, aranžérskych expozíciách, nábytkárskom priemysle, umeleckých a dizajnérskych prácach, písmomaliarstve, pre efektné opláštenie alebo náročné interiérové a extriérové doplnky.

Výroba:
Lisovanie, valcovanie na dekoračných valcoch, mechanické leštenie, elektroleštenie, lesklé žíhanie.

Dodacie podmienky:
Plechy sú dodávané na drevenej palete, kryté fóliou a prepáskované. Paleta je označená štítkom s popisom materiálu. Minimálny odber je 1 tabuľa štandardného rozmeru alebo jedna dĺžka trubky.

 

Typy nehrdzavejúcich dekoračných materiálov:

Plechy s textúrou
Plechy s prelisovanou štruktúrou patria k najpoužívanejším dekoračným materiálom. Textúra plechu zabezpečuje vynikajúci vzhľad po celú dobu životnosti, pretože malé mechanické poškodenie nie je na textúre viditeľné, ako by to bolo pri jednoduchom bruse alebo 2R povrchu. Okrem toho zvrásnený alebo prelisovaný povrch plechu poskytuje väčšiu teplozmennú plochu a veľakrát je využívaný výrobcami domácich spotrebičov ku kapotáži. Odraz svetla od textúrovaného povrchu je distribuovaný všetkými smermi a čo i len prípadné, minimálne nerovnosti nie sú ani na väčšej ploche zreteľné. Nehrdzavejúca oceľ s textúrou sa dodáva vo forme zvitkov alebo plechov, dekoračná plocha je krytá fóliou. Dodáva sa v hrúbkach 0,3 - 3mm a v šírkach 1000mm a 1250mm.

Reliéfne plechy
Tieto materiály sa obzvlášť hodia k náročnejším architektonickým riešeniam exteriérov alebo na väčšie plochy v interiéroch. Reliéfne plechy majú na dekoratívnu stranu vylisované výstupky pravidelných tvarov. Vzhľad takéhoto dezénu môže byť zvýraznený ešte selektívnym sfarbením výstupkov alebo elektoleštením.

Reliéfna nehrdzavejúca oceľ sa dodáva vo forme plechov, v hrúbkach od 0,8mm do 1,5mm, v šírke 1250mm, v dĺžke max. 3000mm.

Super lesklé plechy
Plechy s vysokým leskom sú využívané tam, kde nie je možné umiestniť sklenené zrkadlá, ktoré sa môžu rozbiť, prípadne tam, kde je ohyb zrkadla potrebný k vytvoreniu vizuálneho efektu. Super lesklá je jedna strana plechu, druhá je štandardná BA, s miernym mechanickým odtlačkom po prejazde na stroji. Dodávané hrúbky: 0,8mm až 2,0mm.
Formáty: 1000x2000mm, 1220x2440mm, max. 1250x2500mm.